Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSüt İçerek Göbek Yağlarından Kurtulmak Mümkün


Süt İçerek Göbek Yağlarından Kurtulmak Mümkün

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Süt İçerek Göbek Yağlarından Kurtulmak Mümkün

Vücudumuzun gün içerinde ihtiyaç duyduğu besin değerlerinden biri proteindir. Günlük protein ihtiyacının karşılanması için peynir, yoğurt ve süt tüketmek mümkündür. Ancak süt, protein bakımından en zengin üründür ve kalsiyum ihtiyacını da karşılamaktadır. Vücut, sütten almış olduğu protein miktarını diğer besin kaynaklarına oranla daha iyi kullanmaktadır.

Uykusuzluk, stres, yağ ve karbonhidrat tüketiminin olması vücutta fazla kiloların depolanmasına sebep olurken, protein eksikliği de yağ oranını arttırmakta ve kilo artışına neden olmaktadır. Bölgesel kilo artışına neden olan protein eksikliği, süt ile birlikte önlenebilmektedir. Süt, bölgesel yağ yakımı için gerekli olan 3 dengeyi de içinde barındırarak, protein ve kalsiyum alımını sağlıyor ve kan şekerini dengeliyor.


Gün içerisinde tüketilen 2 bardak süt, midede açlık hissinin oluşmasını önlemekte ve yağ alımını azaltmaktadır. Mide problemleri için önemli bir besin kaynağı olan süt, kilo kontrolünü de sağlamaktadır. Metabolizmada ciddi bir sorun olmadığı takdirde günde iki bardak süt tüketmek oldukça faydalıdır. Fazla kilo problemleri olan bireylerin yağlı süt yerine yarım veya az yağlı sütleri tercih etmesi daha doğrudur.

Kilo Verdiren; Tarçınlı Süt

Süt, vücut ve kemikler için sağladığı faydaların dışında kilo kontrolü açısından da oldukça önemli bir üründür. Her bireyin günlük olarak ihtiyaç duyduğu protein ve kalsiyum miktarını karşılamaktadır. Karın ve bel çevresinde bulunan yağlardan kurtulmak için günlük olarak belirli miktarda süt tüketmek gerekmektedir. Sade süt yerine tarçınlı süt içmek, metabolizmayı hızlandırmakta ve yağ yakımını gerçekleştirmektedir.

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?