Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiTırnak Bakımı Yapmanın 3 Kolay Yolu


Tırnak Bakımı Yapmanın 3 Kolay Yolu

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Tırnak Bakımı Yapmanın 3 Kolay Yolu

Vücudumuzun her yeri olduğu gibi, el ve tırnak bakımı da çok önemlidir. Özellikle görsel olarak, tırnak bakımının önemi çok büyüktür.

Yapılan tek bir hata bile insana başka şeyler düşündürebilir, karşınızdakini kötü yönde etkileyebilirsiniz. Çok yoğun insan ilişkilerinde bulunuyorsanız, tırnak bakımı çok daha önemlidir.

3 Adımda Nasıl Kolay Bir Şekilde Tırnak Bakımı Yapılabilir?

Her şeyin başı tabi ki de temizliktir. Ellerimizi yıkarken mutlaka ama mutlaka tırnak içlerimizi de detaylı bir şekilde yıkamalıyız. Eğer güzellik merkezlerine gidecek zamanınız yoksa ya da bütçeniz onun için uygun değilse, evde yapacağınız birkaç dokunuzla tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz.


1. Tırnak Kesme
Tırnaklarınızın bakımının temeli tırnaklarınızı kesmenizden oluşur. Eğer tırnaklarınızın çatlamadan kesilmesini istiyorsanız, öncelikle sıcak suyun altında biraz bekletmelisiniz. Tırnaklarınızı bu şekilde rahatlıkla kesebilirsiniz. Tırnaklarınızın kesim modeli olarak kafanızda bir şey yoksa, en doğrusu oval şekilde kesmek olacaktır. Böylece tırnaklarınız daha bakımlı olacak ve ojenizi çok daha rahat sürebileceksiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra mutlaka ellerinizi yıkamalı, kalan tırnak parçalarından kurtulmalısınız. Ardından vazelin kullanarak ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

2. Törpüleme
Sürdüğünüz vazelin, ellerinizi iyice yumuşattıktan sonra, törpüleme işleminize geçebilirsiniz. Törpüleme işlemi yaparken, tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.3. Kütikül Temizleme
Aslında kütikülü temizlemek çok iyi değildir. Çünkü kütikül, tırnaklarımızı korumak için vardır. Ama görüntüsünden çok rahatsız oluyorsanız, önce tırnaklarınızı nemlendirici yardımıyla temizleyin, daha sonra kütikülleri temizlemeye başlayın. Kütikül temizleyici kremlerden de satın alarak çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.
Bu kolay 3 adım sizin tırnağınız için mükemmel bakım olacaktır. Düzenli yaptığınızda mutlaka etkisini görebileceksiniz. Ayrıca ellerinize krem uygularken, mutlaka tırnaklarınıza ayrı bir hassasiyet gösterin. Ellerinizi ve tırnaklarınızı kuru bırakmamaya çalışın. Bakımları her hafta yapın.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?