Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiTopuk Çatlakları ile Sertleşmesine Bitkisel Çözüm


Topuk Çatlakları ile Sertleşmesine Bitkisel Çözüm

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.3
(3)


Topuk Çatlakları ile Sertleşmesine Bitkisel Çözüm

Özellikle bayanlar güzellikleri için yoğun bir dikkat sarfetmektedir. Bayanların güzellikleri için hem cilt bakımına hem de vücut bakıma önem vermelerini tavsiye ediyoruz. Vücut bakımı olarak ayakların sağlığı ve güzelliği de etkilidir. Ayak sorunları içinden en çok karşılaşılan problem ise topuk çatlakları ve topuk sertliğidir. Topuk çatlaklarına karşı yapılabilecek bitkisel çözümler oldukça fazladır. En kolay ve evde yapabileceğiniz bitkisel çözümün tarifini sizlerle paylaşmak istedik. Bu uygulama ile topuk sertliğinden ve topuk çatlaklarından kurtulmuş olacaksınız.

Topuk Çatlaklarının Oluşması

Topuk çatlakları genellikle ayakların uzun süre boyunca ayakkabı içinde kalması ya da uzun süre ayakta kalınması gibi sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla bayanlarda görülen bir sorundur. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve sağlıklı ayaklara kavuşmak için aşağıda verdiğiniz önerileri uygulayabilirsiniz.


Topuk çatlaklarına limon yöntemi

  • Öncelikle büyük boyutta bir limonu ortadan ikiye ayırın ve ayaklarınızda sertleşen ya da çatlayan bölümlere ovarak iyice sürün.
  • Ardından da limonu topuğunuza sabitleyip üzerine çorap giyin. 1 saat boyunca bu şekilde ayağınızda kalması gerekiyor. Dilerseniz, yatacağınız zaman koyup bu şekilde uyuyabilirsiniz.
  • Limon içindeki asitler, ayağınızda sertleşen ve çatlayan derinin yumuşamasını sağlayacaktır.
  • Limonu ayağınızdan çıkardığınızda ılık su ile iyice durulayıp, nemlendirici krem sürün.
  • Topuk çatlakları için limon uygulaması önce şaşırtıcı gibi gelse de, zamanla ne kadar faydalı ve etkili olduğunu görebileceksiniz.

Limon yöntemi düzenli bir şekilde uygularsanız, ayaklarınızdaki çatlaklardan kurtulabilir ve yeni çatlak oluşumlarını engelleyebilirsiniz. Güzelliğiniz sizin için önemli ise sizlere verdiğimiz tüm güzellik tariflerini uygulayabilirsiniz. Güzellik ve bakım için kimyasallar içerek kozmetik ürünleri yerine, tamamen doğal malzemelerden oluşan kürleri uygulamanızı öneriyoruz. Böylece hem bütçenizi sarsmamış hem de kolayca güzelliğinize kavuşmuş olursunuz.

 

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.3 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?