Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiVejeteryanlar için Mantar Diyeti ile Kilo Vermek


Vejeteryanlar için Mantar Diyeti ile Kilo Vermek

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Vejeteryanlar için Mantar Diyeti ile Kilo Vermek

Vejeteryanlar et yemedikleri için zaten çok fazla kilo almayabiliyorlar. Ancak, fastfood, şeker, kalorili yiyeceklerin tüketimi yüzünden vejeteryanlarda bile kilo problemleri görülmektedir. Vejeteryanların kilo vermesi için sebze ve meyve ağırlıklı diyetler uygulaması gerekmektedir. Dünyaca ünlü bir çok yıldız, kilo vermek için mantarlı diyetler uygulamaktadır. Vejeteryanlar için et kadar faydalı olan mantar ile sağlıklı bir diyet listesi uygulanabilir. Mantar tüketimi et tüketimi ile eşdeğerdedir. Özellikle de kırmızı et içinde yer alan besin değerlerinin tamamını mantarın içinde de bulabilirsiniz. Üstelik 1 porsiyon mantar yalnızca 45 kaloridir. Et ile alacağınız besin değerlerinin hepsini az kalorili olan mantar ile sağlayabilirsiniz.


Kilo Vermek için Mantar Nasıl Tüketilmeli?

Mantar ile kilo vermek için pişirme teknikleri de önemlidir. Mantarı doğru pişirmezseniz eğer kalorisi yükselir. Mantar ile sağlıklı bir diyet süreci için pişirme tekniğine dikkat etmelisiniz. Eğer yanlış bir yöntem uygularsanız, mantar içindeki sağlıklı besin değerlerini yok etmiş ya da çok ciddi derece düşürmüş ve üzerine de sağlıksız bir yemek hazırlamış olursunuz.

Mantar ile kilo vermek için en uygun pişirme yöntemi buharda haşlamadır. Bir çok kişiye çiğ olarak gelen bu yöntem aslında en sağlıklısıdır. Buharda haşlamayı tercih etmezseniz, suda da haşlayabilirsiniz. Mantarı haşlarken tuz koymak yerine çeşitli baharatlar ekleyebilirsiniz. Baharatlar, tuz gibi kilo aldırmaz aksine zayıflamaya yardımcı olur.

Diyet Mantar TarifiÜnlülerin kullandığı bu tarifi uygulayarak siz de kilo verebilirsiniz.

Mantarları hiç bıçak kullanmadan soyun ya da soymadan iyi bir şekilde temizleyin. Temizledikten sonra çok az miktar zeytinyağını üzerlerine sürün. Karabiber ya da pul biber ile harmanlayın. En yüksek derecede ısınmış olan fırında 15 dakika kadar pişirip afiyetle tüketin.Yoğurtlu mantar da yapabilirsiniz ama kızartma yapmanızı kesinlikle önermiyoruz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?