Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiVitamin Deposu; Bal Kabağı


Vitamin Deposu; Bal Kabağı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Vitamin Deposu; Bal Kabağı

Kış aylarının en gözde ve en lezzetli sebzelerinden biri şüphesiz ki bal kabağıdır. Market ve pazar raflarında yerini alan bal kabağı, dilimli veya bütün halde satılmaktadır. Lezzeti kadar besin değerleri ile de eşsiz olan bal kabağı, sodyum, fosfor, potasyum, demir ve magnezyum açısından oldukça zengindir.

Zengin Lif İçeriği

Kalori miktarı oldukça düşük olan bal kabağı denilince aklımıza ilk olarak bal kabağı gelmektedir. Ancak bal kabağı tatlıda olduğu kadar yemeklerde de oldukça lezzetli ve faydalıdır. Bal kabağı, sebze ve et yemeklerine en fazla yakışan sebzeler arasında bulunmaktadır. Lif oranı yüksek olan bal kabağı, bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlığı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan E ve A vitaminleri ile göz sağlığını korumaktadır. Deri ve hücre yenilenmesini sağlayarak cilt sağlığını da korumaktadır.


Kalp Sağlığını Koruyor

Bal kabağı, kansere sebep olan hücrelere karşı koruyucu olma özelliğine sahiptir. Kalp ve damar sağlığını korumasının yanı sıra içerisinde bulunan potasyum ile hipertansiyona karşı da koruyucu olmaktadır.Bal Kabağı İle Neler Yapılabilir? 

Bal kabağını çorba, yemek, salata ve tatlı olarak tüketebilirsiniz. Sebze çorbalarına ekleyerek renk, koku ve tadını verebilir, haşlanmış bal kabağını yemeklerde ve salatalarda kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra bal kabağı tatlısı, kek, cheesecake ve muhallebi tariflerinde kullanabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Etiketler:
kabak faydaları

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?