Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiVücuttaki Yağlanma Nedenleri


Vücuttaki Yağlanma Nedenleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Vücuttaki Yağlanma Nedenleri

Kilo problemlerinin en can sıkıcı tarafı vücuttaki yağ birikintileridir. Vücuttaki yağları eritemediğiniz sürece, denediğiniz tüm diyet listeleri olumsuz sonuçlar verecektir. Zayıflamanın temeli olarak vücuttaki yağları eritmeye önem vermelisiniz.

Yağları eritmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Vücuttaki Yağlar Neden Kolay Erimez ?

Vücudunuza çok kolay bir şekilde yağ toplamaya başlarsınız ancak, bunları eritmek hiçte kolay olmaz. Diyet yapanların en sık karşılaştığı durumdur bu yağlar. Çeşitli diyetler ile hem zamanınızı harcarsınız hem de psikolojik olarak yıpranırsınız. Sonucunda da sadece su kaybı yaşayarak hiçbir yağ eritmeden geçici zayıflamalara neden olursunuz ki; bu en tehlikeli sonuç olur. Çünkü, yağları eritmediğiniz sürece istediğiniz kadar zayıflayın kısa süre sonra verdiğiniz kiloları geri almış olursunuz. Yağların erimesini zorlaştıran bir çok neden vardır. Bu nedenlerin başında metabolizma sorunları gelmektedir.


  • Metabolizma Yavaşlığı : Sizin kadar hatta sizden fazla yemek yediği halde kilo almayan insanlar görürsünüz çevrenizde. Bunların en çok şanslı olduğu durum metabolizmalarının hızlı çalışmasıdır. Metabolizması hızlı çalışan kişiler, doyurucu yemekleri yediklerinde bile kısa sürede bunları yakarak dışarı atarlar. Sizin metabolizma sorunlarınız varsa, en az porsiyonlarda yeseniz bile bunlar vücudunuza yerleşmiş olur.
  • Vücutta Biriken Toksinler : Toksinlerin en büyük zararı zaten metabolizmayı yavaşlatmalarıdır. Bu toksinler, zayıflamada büyük önemi olan karaciğerin çalışmasını da engeller ve vücudunuzun yağ biriktirmesine neden olur.
  • Hareketsizlik : Modern çağın en büyük sıkıntılarından biri hareketsizliktir. Bir çok kişi yemek yedikten sonra hareket etmez ve bu da yediği yemeklerin yakılmadan vücudunda kalmasına neden olur.
  • Az Su Tüketimi : Yağların erimemesinin en büyük nedenlerinden biri de az su tüketimi. Bir çok kişi fazla su tükettiğini söyler ama durum böyle değildir. Aklınıza geldikçe değil sürekli olarak su tüketmelisiniz ve fazla su tüketmekten kaçınmamalısınız.
  • Fast-food türü Zararlı Besinler : Fast food türü yiyecekler, sindirim sisteminizin yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Çok kısa sürede doygunluk hissi verir ama kısa sürede vücuttan çıkmazlar. Bununla birlikte, paketli gıdaların ve atıştırmalıkların hepsinde yüksek kaloriler vardır. Bu yüksek kalorili küçük besinleri tükettiğiniz vücudunuzun yağ depolamasına neden olursunuz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?