Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiVücuttaki Şişkinlikten 4 Adımda Kurtulun


Vücuttaki Şişkinlikten 4 Adımda Kurtulun

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Vücuttaki Şişkinlikten 4 Adımda Kurtulun

Stres, uykusuzluk, gereğinden fazla yemek, adet dönemi gibi birçok farklı neden, vücutta şişkinliğe yol açmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde tüketilen tuzlu ve hazır gıdalar, sürekli oturarak masa başında çalışmak, uyku düzeninin olmaması ve sağlıksız beslenme, vücutta ödem oluşumuna davetiye hazırlamaktadır. Zaman zaman oluşan şişkinliğin sebebi her ne olursa olsun, bunu önlemek ve ortadan kaldırmak mümkün oluyor. Dikkat etmemiz gereken 4 madde ile şişkinlik oluşumundan kurtulabiliriz…

Yemek Yerken Acele Etmeyin

Yemekleri tüketirken acele etmemiz, mide şişkinliğine ve gaz oluşumuna neden olmaktadır. Sağlık, kilo ve şişkinlik açısından olumsuz etkileri olan hızlı yemek yeme, gün içerisinde acelemiz olduğu zamanlarda sıkça yaptığımız bir davranış. Ancak çok acele ettiğimiz zamanlarda dahi lokmalarımızı güzelce çiğnemeli ve hızlı yutmaktan kaçınmalıyız.


Stresten Uzak Durun

Heyecan ve stres gibi duygusal değişimler, karında ağrı hissiyatı oluşturmaktadır. Bunun nedeni ise beynimizin sindirim sistemi için önemli olan bir noktayı kapatması ve kasılmasıdır. Bu durum hazımsızlık, şişkinlik ve gaz gibi olumsuzluklara neden olmakla birlikte psikolojik olarak da olumsuzluk yaratmaktadır.Hareket Etmeye Özen Gösterin

Hareketsiz bir yaşam başta kilo problemleri olmak üzere birçok hastalığa ve rahatsızlığa neden olmaktadır. Şişkinlik oluşumunun en önemli sebeplerinden biri olan hareketsizlik, vücudun gereğin fazla su tutmasını ve ödem oluşumunu da beraberinde getirir. Gün içerisinde kısa süreli yürüyüşler yaparak bu durumu ortadan kaldırın.

Çiğ Sebze Tüketirken Dikkat Edin

Çiğ sebzelerde bulunan rafinoz ve nişasta oranı, midede gaz oluşumuna ve şişkinliğe yol açmaktadır. Elbette ki çiğ sebzeler çok faydalıdır ancak buharda pişirilen veya haşlaması yapılan sebzeler, mide sağlığı bakımından daha önemlidir. 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?