Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiYağ Eriten ve Selülit Gideren Çay Tarifi


Yağ Eriten ve Selülit Gideren Çay Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Yağ Eriten ve Selülit Gideren Çay Tarifi

Kadınların en büyük problemlerinden biridir fazla yağlar ve selülitle savaşmak. Yağları eritmek ve selülit gidermek için çeşitli yöntemlere başvuran kadınlar için bizlerde tavsiyeler vermeye devam ediyoruz.

Selülitler ve fazla yağlanma, özellikle yaz aylarında oldukça moral bozmaktadır. Bu selülitler ile yağlardan kurtulmak için çeşitli egzersizler ve diyetler yapmanız gerekmektedir. Ancak, bunların ikisi de çok kolay işlemler olmadığı için genellikle vakit ayırılamayan şeylerdir. Egzersiz yapmaktan hoşlanmıyor ve diyet yapmayı da kendinize uygun görmüyorsanız, yağ yakıcı başka çözümler aramalısınız.

Bazen küçük bir tarif ile saatlerinizi spor salonunda geçirmekten kurtulabilirsiniz. Bu tarifler genellikle araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır ve özellikle yağ yakma ile selülit giderme de etkili olarak kullanılmaktadır. Selülitten kurtulmak ve fazla yağları eritmek için size şaşırtıcı bir tarif vermek istiyoruz. Bu tarif keten tohumu ile hazırlanmaktadır. Keten tohumunun yağ yakmada ne kadar etkili olduğunu biliyorsunuzdur. Yağları eritirken selülitleri de ortadan kaldırabilecek bu tarif, keten tohumu çayı olarak tüketilmektedir.


Keten Tohumu Çayı Tarifi

Malzemeler;

  • 1 litre kaynar su
  • 3 yemek kaşığı keten tohumu

Hazırlanışı;Etkisi bu kadar büyük olan bir çayın hazırlanışı da hiç bu kadar basit olamazdır sanırız. Keten tohumu çayını hazırlamak için, gece yatmadan önce suyu kaynatın ve keten tohumlarını su içine atıp kapağını kapatın. Bu şekilde sabaha kadar demlenmesi için bırakın. Sabah suyu süzün ve geriye kalan içeceği gün boyunca 3-4 defada bitirin. Her gece aynı işlemi tekrarlayın, bir süre sonra vücudunuzdaki değişime kendinizde şaşıracaksınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Keten tohumu çayının en iyi sonuç vermesi için gün boyunca yemeklerden önce tüketilmesi uygundur. 10 gün boyunca hiç bırakmadan her gün kullanılmalı. Daha sonra 10 gün mola verip tekrar aynı işlemlere başlanmalıdır. Uzmanların araştırmalarına göre sürekli bu şekilde tüketmeye devam ederseniz, vücudunuzun birkaç ay sonra çok sıkı ve yağsız bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?