Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiYağ Yakmaya Yardımcı Bitki Önerileri


Yağ Yakmaya Yardımcı Bitki Önerileri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Yağ Yakmaya Yardımcı Bitki Önerileri

Vücuttaki yağları eritmek için çeşitli bitkilerden faydalanabiliriz. Bu bitkiler ile vücudumuza detoks etkisi yaratır ve fazla yağların kısa sürede erimesini sağlayabiliriz.

Yağ Yakmanıza Yardımcı Bitki Önerileri

Domates: A ve C vitaminlerini içinde barındıran domates, zengin miktarda potasyum, kalsiyum ve fosfor içermektedir. Barındırdığı mineraller ile vücudu toksinlerden arındırır ve yağ yakmak için güçlü bir etki sağlar. Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için düzenli olarak domates tüketimi gerçekleştirebilir ve hayalinizdeki kiloya kolayca kavuşabilirsiniz.

Karahindiba Kökü: Karahindiba kökü bitkisi, vücudun sindirim sistemini düzene koyar ve yağların erimesini kolaylaştırır. Aynız amanda çeşitli organların da daha iyi çalışmasına katkı sağlar. 

Tarçın: Yağ yakmada büyük etkiye sahip olan tarçın aynı zamanda vücuda enerji verir. Tarçını tatlıların içine veya çaylarda kullanabilirsiniz.
Ispanak: Kalbi koruyucu etkisi ile tavsiye edilen ıspanak, aynı zamanda iyi bir yağ yakıcıdır. İçinde bulunan demir, fosfor ve iyot sayesinde vücuda enerji verir. Beynin güçlenmesine de katkı sağlayan ıspanağı yemek veya çorba olarak tüketebilirsiniz.

Maydanoz: Maydanoz içinde bulunan demir, kalsiyum, potasyum ve kükürt ile birlikte A vitaminleri yer almaktadır. Barındırdığı mineraller sayesinde idrar yollarını temizleyerek vücudun yağ yakmasını güçlendirir. 

Lahana: Güzellik ve bakım için çok etkili olan lahana, vücuttaki yağları erittiği gibi selülitlerin görünümünü de ortadan kaldırmak için faydalıdır. Lahana içinde bulunan vitaminler sayesinde vücudunuzu daha dirençli hale getirirsiniz.

Dereotu: Yağları yakıcı özelliği sayesinde dikkat çeken dereotu, aynı zamanda güçlü bir iştah kesicidir. Vücuttaki yağları eritmek için bel, basen ve göbek bölgelerinde etkisi büyüktür.Biberiye : Fazla yağların yakılması ile birlikte vücuttaki zararlı toksinlerin de atılmasını sağlamaktadır. Biberiye çayı, biberiye yağı gibi çeşitli kullanım alternatifleri vardır. Biberiye yağı aynı zamanda güçlü bir selülit yok edici olarak kullanılmaktadır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?