Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiTürkiye, Koronavirüsün mutasyona uğraması sonucu 4 ülkeye yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı


Türkiye, Koronavirüsün mutasyona uğraması sonucu 4 ülkeye yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
1
(1)


Türkiye, Koronavirüsün mutasyona uğraması sonucu 4 ülkeye yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı

Koronavirüsün İngiltere’de mutasyona uğraması sonrasında Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla; 4 ülkeye ile ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı aldı.Türkiye, yeni koronavirüs mutasyonu nedeniyle İngiltereDanimarkaHollanda ve Güney Afrika‘dan yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA GELDİ


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir.

Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” ifadelerini kullandı.


Türkiye; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı

THY’DEN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı’nın, dört ülkeden Türkiye’ye uçuşların durdurulması kararına ilişkin Türk Hava Yolları’ndan (THY) açıklama geldi.


THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiçbir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiçbir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir.”


Türkiye; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı

TÜRK HAVA YOLLARI PAZARTESİ GÜNÜ DÖRT SEFER YAPACAKTI


Birçok ülke, Kovid-19’un mutasyonuyla ilgili korkutan uyarıların yapıldığı İngiltere’yle ulaşımı durdururken, pazartesi günü Londra’dan İstanbul’a 8 sefer yapılacaktı. Bu seferlerden 4’ünü THY, 3’ünü Pegasus ve 1’ini de British Airways gerçekleştirecekti.

BİRÇOK AVRUPA ÜLKESİ İNGİLTERE’DEN SEYAHATİ YASAKLAMIŞTI

İngiltere’de yeni bir koronavirüs mutasyonunun tespit edilmesinin ve hızla yayıldığının duyurulmasının ardından, birçok Avrupa ülkesi İngiltere’den seyahatleri yasaklamıştı.


Hollanda ve Belçika İngiltere’den uçuşları durdurdu, İtalya da 6 Ocak’a kadar seyahat yasağı getirdi. Belçika tren seferlerini de durdurdu. İrlanda ve Almanya da Pazar gece yarısından itibaren İngiltere’den uçuşları askıya aldı.

YÜZDE 70 DAHA BULAŞICI

İngiliz üst düzey sağlık yetkilileri, yeni mutasyonun daha ölümcül olduğu ya da aşılara farklı tepki verdiği yönünde bir kanıt olmadığını, ancak eskisine kıyasla yüzde 70 daha bulaşıcı olduğunu belirtmişti.


5 ÜLKEDE MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜSE RASTLANDI

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüsün aynı mutasyonun, Hollanda, Danimarka ve Avustralya’da da görüldüğünü bildirdi. Güney Afrika Cumhuriyeti’nde de farklı bir koronavirüs mutasyonu saptandığı bildiriliyor. İtalya’da ise İngiltere’den seyahat eden bir yolcuda mutasyona uğramış virüs tespit edildi.


Türkiye; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuşları geçici olarak durdurma kararı aldı


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 1 ( Oylayan kişi: 1 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?