Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiYıpranmış Tırnaklar İçin Doğal Bakım


Yıpranmış Tırnaklar İçin Doğal Bakım

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Yıpranmış Tırnaklar İçin Doğal Bakım

Tırnakların zaman içerisinde sararması ve yıpranması, görünüm açısından oldukça rahatsız edici olmaktadır. Sürekli oje kullanmak ve tırnakların nefes almaması gibi durumlar, tırnakların sararmasına neden olmaktadır. Oluşan rahatsız edici bu sarılığı ortadan kaldırmak için evde doğal olarak bakım yapabilir ve daha sağlıklı görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Peroksit:

Küçük bir kasenin içerisine 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı hidrojen peroksiti koyarak karıştırın. Güzelce karıştırdıktan sonra kulak pamuğu ile tüm tırnağınıza sürerek yedirin. 5 dakika kadar tırnağınızda bekleterek ılık su ile yıkayın. 2 hafta ara ile uygulayın.

Karbonat:

Karbonat, kozmetik alanında sık sık kullanılmaktadır. Tırnak beyazlatmak için de karbonattan faydalanmak mümkündür. 1 çay kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırarak tırnaklarınıza masaj yapın ve ardından bol su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulayın.
Limon Suyu:

Tırnaklarınızı bir kasenin içerisine koyduğunuz limon suyunun içine sokarak 15 dakika kadar bekletin. Bu işlem, herhangi bir zarar teşkil etmediği için günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Maden Suyu ve Süt:

Maden suyu ve sütü karıştırarak tırnaklarınızı 5 dakika kadar içerisinde bekletin. Daha sonra yumuşamış olan tırnaklarınızın üst kısmını törpü ile törpüleyerek işlemi tamamlayın. Haftada 1 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Menekşe Yağı:

Menekşe yağı tırnakları beyazlatırken, daha güçlü olmasını da sağlar. Pamuğun üzerine birkaç damla damlatarak tırnaklarınıza sürün. Böylelikle daha sağlıklı görünen tırnaklara sahip olacaksınız. 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?