Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi



Yüz Beyazlatmak için Pirinç Suyu Maskesi


Yüz Beyazlatmak için Pirinç Suyu Maskesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Yüz Beyazlatmak için Pirinç Suyu Maskesi

Yüz beyazlatmak için uygulanan doğal tarifler arasında en çok pirinç suyu maskesinin etkili olduğu kanıtlanmış durumdadır. Yüz beyazlatmak için büyük faydası olan pirinç suyu ile hayal ettiğiniz güzel cilde sahip olabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin Yüz Beyazlatan Pirinç Suyu Maskesi

Normal ciltler için uygun olan pirinç suyu maskesini hazırlamak için 2 su bardağı pirinci bir kap içine alın. Üzerini örtecek miktarda ılık su dökün. Pirinçleri 3-4 dakika kadar bu su içinde bırakın. Bu işlem sayesinde pirincin üzerindeki nişasta suya geçmiş olacak. Pirinç suyu iyice beyaz bir renge dönüştüğünde pirinçleri süzüp suyu başka bir kaba alın. Hazırlamış olduğunu bu su ile yüzünüzü yıkayabilir ya da tonik gibi kullanabilirsiniz. Pirinç suyunu yüzünüze sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın ve biraz kuruması için bırakın. Yeterince kuruduğunda yüzünüz gergin bir hal alacak. İstediğiniz kadar süre bekletip ardından da bol su ile durulayabilirsiniz. Her hafta düzenli olarak bu kürü uygulayabilirsiniz.


Hassas Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi

Hassas ciltler için pirinç unu ile bal kullanarak karışım elde edeceksiniz. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak yüzünüze sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. 15 günde 1 olacak şekilde bu kürü uygulayabilirsiniz.



Kuru ciltler için Yüz Beyazlatan Pirinç Suyu Maskesi

Kuru ciltler için 2 su bardağı kadar beyaz pirinci bir havan içinde döverek toz haline getirin. Elde ettiğiniz pirinç tozu üzerine süt ekleyip hamur haline getirin. Hazırladığınız bu hamuru yüzünüze sürün. Yarım saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra bol su ile durulayın. Her hafta olacak şekilde düzenli olarak bu kürü uygulayın.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Beyazlatan Pirinç Suyu Maskesi



Yağlı ciltleri beyazlatmak için 4 çay kaşığı kadar pirinç unu içine hamur kıvamına gelinceye kadar su ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayıp 5 dakika bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü iyice temizleyin. Eğer çok gergin bir yüzünüz olursa nemlendirici kullanabilirsiniz. Haftada 2 kez düzenli olarak uygularsanız faydasını görürsünüz.

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )



Etiketler:
maske tarifleri

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?