Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiZayıflamak için Soğan Suyu İşe Yarar mı?


Zayıflamak için Soğan Suyu İşe Yarar mı?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Zayıflamak için Soğan Suyu İşe Yarar mı?

Vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurduğunuzu biliyoruz. Zayıflamak için kullanılan alternatif yöntemlerden birisi de son zamanlarda bir hayli popüler olan soğan suyu. Zayıflamak için uygulayacağınız çeşitli kürlerle kilo verebilirsiniz fakat, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Zayıflama kürlerinin her biri farklı yan etkiler barındırmaktadır. Bu yüzden hangi kürün sizin sağlığınız için uygun olduğunu iyi analiz etmelisiniz.

Soğan Suyu ile Nasıl Zayıflanır?

Soğan suyu ile zayıflamak için yapmanız gereken aslında çok basit. Soğan suyu kürü ile vücudunuzdaki toksinleri arındırır ve fazla yağların erimesini sağlayabilirsiniz. Tabi bunun için vücudunuzu hareket ettirmekten kaçınmamalısınız. Ayrıca, soğun suyu kürünü uygularken yediğiniz, içtiğiniz herşeye dikkat etmelisiniz. Beslenmenize dikkat ederek, kilo vermeyi daha kolay ve doğru bir hale getirebilirsiniz.


Soğan Suyu Kürü Hazırlama

Soğan suyu kürünü hazırlamak oldukça basittir. Öncelikle bir bardak içme suyunu kaynama derecesinde ısıtın. Ardından da bu bir bardak sıcak su içine soğanı bırakın. Soğanı suyun içine koyarken dış kabuğunu soymanız gerekecektir. Kabuksuz bir şekilde suyun içine bıraktığınız soğanı 10 dakika kadar demlenmesi için bekletin. 10 dakikadan fazla bekletmemeniz gerekmektedir. Her gün sabah aç karnına, kahvaltı etmeden yarım saat kadar önce bu soğan suyu kürünü için. Bu şekilde vücudunuzu kilo vermeye elverişli hale getirmiş olacaksınız.

Soğan Suyunun Diğer Faydaları

Soğan suyu kürünü uygulayarak kilo vermek mümkün. Bu şekilde fazla kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca, soğan suyu ile yumurtalık kisti olan kadınlarda fayda bulabilmektedir. Yaklaşık 3 ay süre ile uygulayabileceğiniz soğan suyu kürü sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulacak hem de yumurtalık kistlerine fayda sağlayacaksınız. Bunun dışında idrar yolu enfeksiyonları ve iltihabı da sökmektedir. Bu kür adet kanamasını arttırmaktadır. Eğer beklenmeyen bir durumla karşılaşırsınız kürü uygulamayı bırakın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?