Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiZayıflamaya Yardımcı, Tok Tutan Yiyecekler


Zayıflamaya Yardımcı, Tok Tutan Yiyecekler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Zayıflamaya Yardımcı, Tok Tutan Yiyecekler

Zayıflamayı kolaylaştırmak için vücudunuzun açlık hissetmemesi gerekiyor. Bu yüzden de diyet süresince tok tutan besinleri tüketirseniz, kolay kolay acıkmamış olursunuz ve zayıflamaya devam edersiniz.

Yulaf: Glisemik açıdan düşük olan yulaf, lif açısında yüksektir ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Kan şekeri dengelendiğinde açlık hissetmezsiniz. Her sabah kahvaltıda yulaf yerseniz, gün içinde daha az açlık hissedersiniz.

Yumurta: Sabah kahvaltısında tüketilen yumurta, gün içinde tok kalmanızı sağlayacaktır. Sabah yumurta tüketen kişiler, gün içindeki diğer öğünlerinde daha az miktar yiyerek doymalarını sağlarlar.

Ayran, yoğurt ve süt : Protein açısından zengin olan süt ürünlerini tükettiğinizde kendinizi tok hissedersiniz. Diyette olanlara özellikle tavsiye edilen ürünlerden biri de süt ürünleridir. Tek başına süt içemiyorsanız, 1 tatlı kaşığı kahve ile tatlandırabilirsiniz. Yoğurt içine de meyve ekleyebilirsiniz.


Tam Tahıllı Gıdalar : B vitamini yönünden zengin olan posalı gıdalar, işlenmediği sürece oldukça faydalıdır. İştahı kapatmada büyük etkisi olan bu gıdalar, kan şekerini dengeler ve tok tutar.Çorba : Doğal malzemelerle hazırlanmış olan çorbalar, midenizi doldurur ve beyne doyma hissini gönderir. Öğünlere çorba ile başlarsanız, diğer yemekleri daha az yemiş olursunuz.

Badem, ceviz ve fıstık : Açlık krizini bastırmak için en etkili gıdalardır. Lif ve protein oranının yüksek olmasından dolayı tok tutucu etkiye sahiptir. Günde en fazla 1 avuç olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kuru Baklagil Çeşitleri : Lif açısından zengin olan baklagiller, uzun süre tok tutma hissini vermektedir. Bu baklagilleri tüketirken yanında makarna ve pilav yerine bulgur tercih etmenizi öneririz.

Tarçın : En çok tok tutucu etkiye sahip olan gıdalardan biridir. Tarçın, kan şekerini dengeleyerek açlık duygusunu bastırır ve uzun süre tok kalmanızı sağlar. Tarçını yoğurt ve meyve su gibi gıdalarınıza ekleyebilirsiniz.Elma : Diyet listelerinin ve diyetisyenlerin vazgeçilmez gıdasıdır elma. Kalori miktarının çok düşük olması ve tokluk hissi vermesi nedeniyle, günün her saati tavsiye edilmektedir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?